TURISTICKÝ INFOPORTÁL Z REGIÓNU POD JAVORNÍKMI, Dnes je:

Javorníky - región so srdcom

Na úvod mail rss 

  • Prečítané: 3764x
  • | Napísal: Super User
  • | Uverejnené: streda, 19. február 2014, 07:39

Javorníky patria medzi vyhľadávané turistické oblasti. Od jari do jesene sa Javorníky stávajú rajom pre vyznávačov turistiky. Množstvo dobre pripravených a označených turistických trás zavedie návštevníkov do prekrásnych miest. Mnohé z turistických trás možno využiť aj na cykloturistiku. K prevádzke vodných športov a rekreácii láka návštevníkov priehradná vodná nádrž Nosice, ktorá bola vybudovaná na rieke Váh.

 

vzorovy-baner-08

 

Pre prevádzkovanie zimných športov sú tu ideálne podmienky. Vyznávači bežeckého lyžovania môžu využiť množstvo bežeckých tratí v mierne zvlnenom teréne s dlhými rovinatými úsekmi. Tí, ktorí dávajú prednosť zjazdovému lyžovaniu, majú k dispozícií zjazdové svahy s lyžiarskymi vlekmi na Veľkej Rači alebo v okolí Portáša, Veľkého Javorníka, Čerenky, Straníka, Ochodnice a ďalšie. Vďaka rozvoju cestovného ruchu vznikajú v tejto oblasti stále nové rekreačné strediská s veľmi dobrým technickým vybavením a zázemím.

 

Pamiatky a história regiónu.

Región pod Javorníkmi ponúka mnoho výnimočných a jedinečných historických pamiatok a lokalít, ktoré môžu turisti navštíviť a môžu spoznať bohatú históriu a rôznorodosť regiónu pod Javorníkmi.

 

Ponuka regiónu.

Región pod Javorníkmi ponúka celoročne mnoho možností kultúrneho, spoločenského, športového a iného vyžitia pre všetkých. Sledujte kalendár podujatí na informačnom turistickom portály www.regionjavorniky.sk a vyberte z bohatej ponuky podujatí konaných v našom regióne to, ktoré Vás zaujme a navśtívte ho!

 

Samozrejme tu nájdete mnoho doplnkových a iných služieb, ktoré Vám pobyt spríjemnia a uľahčia. Nájdite si na našom portály miesto na ubytovanie, stravovanie, alebo na zábavu, prípadne relax.

Kalendár podujatí

október 2021
Po Ut St Št Pi So Ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31